Dirigento M.Pitrėno kelionės tapo lėtesnės

1/1
Teksto dydis:

Ką nors prarasdamas, atrandi ką kita. Tokiu požiūriu vadovaujasi dirigentas Modestas Pitrėnas. Nubaustas už greičio viršijimą, jis dviem mėnesiams neteko teisės vairuoti automobilio, bet atrado kelionių dviračiu ir autobusu džiaugsmą.

Darbų karuselėje M.Pitrėnas sukasi sparčiai.

35 metų dirigentas, vadovaujantis Kauno simfoniniam orkestrui, veiklos turi ir kituose šalies miestuose, be to, dalyvauja įvairiuose televizijos projektuose, dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Jis yra ir Latvijos nacionalinės operos vyriausiasis dirigentas.

Tokiam užsiėmusiam žmogui turėti automobilį ne mažiau svarbu nei valdyti rankas ar kojas.

Jau aštuoniolika metų vairuojantis M.Pitrėnas yra patyręs keletą smulkių avarijų, o skubėdamas į svarbų renginį ar televizijos filmavimą ne kartą yra viršijęs greitį.

Pastarasis kartas buvo lemiamas. Dirigento automobilis skriejo 121 kilometro per valandą greičiu, nors buvo leidžiama tik 70.

Muzikas dviem mėnesiams prarado vairuotojo pažymėjimą. Po teismo nutarties M.Pitrėnas neslėpė, kad dabar jam nusigauti iki Rygos bus nemenka problema.

Tačiau dėl priverstinio išsiskyrimo su transporto priemone jis neliūdi.

„Į Rygą važinėju autobusu. Pasirodo, autobusu keliauti daug geriau nei automobiliu. O jei pasiseka įsėsti į kokį nors gerą ekspresą, ir laiko mažai prarandu, ir gaunu nemenką dozę komforto kūnui ir sielai – pailsiu, pamąstau ar knygą paskaitau.

Kai kuriuose į Rygą važiuojančiuose greituosiuose autobusuose yra nemokamos kavos ir įvairių spaudos leidinių. Ir nemokamu internetu galima pasinaudoti. Keliauk ir mėgaukis“, – džiaugsmingai apie nenuobodžias keliones autobusu kalbėjo muzikas.

Po Vilniaus senamiestį jis dažniausiai važinėja dviračiu – ir atranda galimybių pasigrožėti architektūra.

Miesto viešojo transporto ypatumų dirigentas dar neišbandė – nebuvo reikalo. Jis gyvena Užupyje, tad miesto širdis, kur turi daugiausia reikalų, – ranka pasiekiama.

„Jokia tragedija, kad negaliu kurį laiką vairuoti. Be to, pabūti mano vairuotoju siūlėsi ne vienas draugas.

Šį savaitgalį turėsiu būti Klaipėdoje, į kurią iš Rygos mane nuveš vienas bičiulis. Po to keliausime į Kauną, o galiausiai – į Vilnių“, – kalbėjo M.Pitrėnas, lengvai išsprendęs susisiekimo problemą.

Vairuotojo pažymėjimą dirigentas atgaus liepos pradžioje.

„Vairavimą priskiriu prie gyvenimo malonumų. Tikiu, kad per šiuos du mėnesius pasiilgsiu automobilio vairo“, – kalbėjo M.Pitrėnas.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko