Nacionalistines idėjas propaguojantis M.Murza susituokė su Rusijos grafaite Z.Rapova (papildyta, nuotraukos)

1/39
Teksto dydis:

Radikaliomis pažiūromis pagarsėjęs šiaulietis 37 metų Mindaugas Murza ir Maskvoje gyvenanti grafaitės titulą turinti rašytoja ir politologė 43 metų Zlata Rapova šeštadienį susituokė Šiaulių santuokų rūmuose. Šiaulių santuokų rūmai, kur šeštadienio popietę amžiną meilę prisiekė

M.Murza ir Z.Rapova, jau senai bebuvo matę tiek fotografų ir operatorių.

Žurnalistai prie santuokų rūmų ėmė būriuotis iki ceremonijos pradžios likus geram pusvalandžiui.

Pasveikinti savo idėjinio vado atėjo ir būrelis M.Murzos bendražygių. Didele gėlių puokšte nešinas Žilvinas Razminas paklaustas, ar vesdamas rusę jų vadas neišdavė idėjų, už kurias kovojo, atsakė, kad M.Murza yra daugiau rasistas, o ne nacionalistas.

Į tuoktuvių ceremoniją M.Murza ir Z.Rapova buvo atvežti prabangiu baltos spalvos visureigiu BMW–X5.

Nuotaka vilkėjo baltos spalvos suknelę, o M.Murza buvo pasipuošęs į karinę uniformą panašiu kostiumu, ant kurio rankovės buvo prisiūta Vyčio emblema.

Paklaustas, ar šį kostiumą specialiai siūdinosi vestuvėms, M.Murza atsakė, kad šis kostiumas yra jų partijos naujos uniformos prototipas. Kas siūdino suknelę jaunajai, sužinoti nepavyko – to nepanoro pasakyti nei pati Z.Rapova, nei brolio vestuves planavusi M.Murzos sesuo Toma Gasčiūnienė.

Per ceremoniją santuokų rūmų darbuotojos žodžius į rusų kalbą Z.Rapovai vertė vertėjas. Tačiau į klausimą, ar sutinka tekėti už M.Murzos, jaunoji atsakė lietuviškai.

Tuoktuvių žiedais pasikeitę ir bučiniu vienas kitą apdovanoję jaunieji sakė, kad šiandien yra jau antroji vestuvių dieną. Išvakarėse M.Murza ir Z.Rapova susituokė pagal senuosius baltų papročius. Kelias valandas trukusi pagoniškų tuoktuvių ceremonija penktadienį įvyko Ožnugario romuvoje, o santuoką įteisino krivis Kęstutis.

Paklaustas, ar prieš vestuves nejautė baimės, M.Murza atsakė: „Mes esame pakankamai subrendę žmonės ir sprendimą tuoktis priėmėme gerai apgalvoję. Esame bendraminčiai, todėl šeima tikrai neturėtų trukdyti tam, ką darėme anksčiau. Sprendimą tuoktis priėmiau išsiaiškinęs, kad žmona man netrukdys eiti tuo keliu, kurį pasirinkau dar būdamas nepilnametis. Tikimės, kad abu savo priesaikos žodžių laikysimės iki gyvenimo pabaigos“.

Liudytojais tuoktuvių ceremonijoje buvo šią porą supažindinęs vilnietis Petras ir Z.Rapovos draugė grafienė Zoja.

Paklausti apie artimiausius planus, jaunavedžiai nedaugžodžiavo. Intensyviai lietuvių kalbos besimokanti Z.Rapova sakė, kad ji į visus klausimus atsakys lapkričio 24-ąją (tądien Šiauliuose numatytas organizacijos – Lietuvių tautos sąjungos – mitingas), o šiandien paprašė visko klausinėti jos sutuoktinio.

M.Murza sakė, kad kol kas gali tekti pagyventi atskirai – repetitore dirbanti, moksleivius stojimui į aukštąsias mokyklas ruošianti Z.Rapova šiems mokslo metams turi įsipareigojimų.

Iš Šiaulių santuokų rūmų jaunieji pasuko į Radviliškio rajoną, kur ketino aplankyti Mėnaičių kaime įrengtą memorialą. 1949 metais šio kaimo sodybos bunkeryje susirinkę visos Lietuvos partizanų vadai įkūrė Lietuvos laisvės kovų sąjūdį.

Po kovotojų kapų aplankymo ir gėlių padėjimo prie paminklo Šiaulių Sukilėlių kalnelyje, vestuvininkai turėjo vykti pasilinksminti į vieną kavinę.

Paklaustas apie vakare vyksiančią puotą M.Murza sakė, kad ji bus kukli.

„Nesame šoumenai, todėl kukliai pašvęsime savo aplinkoje. Galiu pasakyti, kad linksminsimės be alkoholio. Aš esu abstinentas, Zlata – blaivininkė, ir tegul visi kiti nors vieną dieną prisiderina prie mūsų“, - sakė M.Murza

Man patikoNeblogaiMan nepatiko