Moterų ir vyrų seksualiniai bioritmai

1/1
Teksto dydis:

Ar reikėtų pulti į paniką, jei partneris ar partnerė atsisako mylėtis? Fiziologijos specialistas Albertas Restanquesas iš Oklando universiteto (Naujoji Zelandija) įrodė, kad toks elgesys dar nereiškia, jo partneris jūsų nebemyli.

Anot A. Restanqueso, taip nutinka dėl to, jog nesutampa vyriškas ir moteriškas seksualinis geismas. Fiziologo tvirtinimu, 6 valandą ryte vyriško hormono testosterono aktyvumas perlipa įprastą normą 20 proc., o 8-9 ryte – 50 proc. Štai kodėl vyrai vos prabudę būna nusiteikę mylėtis. Tiesa, poreikis santykiauti susilpnėja 11 val ryte ir atsistato pusiaudienį.

Problema atsiranda dėl to, kad daugumos moterų seksualinis geismas rytais dar miega ir tik 13 valandą moterų lytiniai hormonai estrogenai pradeda plūsti į kraują dideliais kiekiais.

Vyrų ir moterų seksualiniai bioritmai sutampa tik viduryje dienos, tarp 13 ir 16 valandos. Vyro, kaip ir minėta, neapleidžia noras mylėtis rytais, tačiau 16 valandą jo libido pasiekia aukščiausią tašką. Tuo metu seksualinis noras sustiprėja ir moterims. Štai 18 valandą tiek vyrų, tiek moterų seksualinis geismas ilsisi.

Užtat vakare, nuo 19 iki 22 valandos, vyras būna itin nusiteikęs intymiam suartėjimui. Vis dėlto tuo metu moterų lytiniai hormonai nėra pasirengę mūšiui. Vyras, norėdamas tomis valandomis palenkti partnerę į savo pusę, turėtų labai pasistengti. Mokslininko tvirtinimu, pirmiausiai jis turėtų būti ypatingai švelnus ir žaismingas, nes moters jausmingumą galima sustiprinti glamonėmis.

Tuo tarpu 22 valandą moters organizme gerokai padidėja hormonų estrogenų lygis. Tuo metu ji būna pasiruošusi seksui ir be preliudijos.

Tačiau tada vyrui jau kiek per vėlu: jam vis dar norisi sekso, tačiau norisi ir miego. Būtent todėl dauguma vyrų po audringo seksualinio kontakto vakare iš karto užmiega.

„Šis grafikas tinka daugumai žmonių, nors galimi ir kiti variantai. Juk tarp žmonių yra vadinamųjų „vieversių“ ir „pelėdų“ – teigė A. Restanquesas.

Parengė Sniegė Pilypienė

Man patikoNeblogaiMan nepatiko